Szef SKW: procedura wobec gen. Kraszewskiego może się zakończyć w najbliższych dniach lub tygodniach

W najbliższych dniach lub tygodniach może się zakończyć procedura sprawdzająca wobec gen. Jarosława Kraszewskiego. Poinformował o tym szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek. Wczoraj doszło do kolejnego spotkania z generałem.

Gen. Kraszewski pełni funkcję dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Postępowanie sprawdzające, które rozpoczęło się w czerwcu, odbiera mu czasowy dostęp do informacji niejawnych.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceszef sejmowej Komisji Obrony Narodowej, mówi, że długotrwałość procesu nie służy relacjom na linii MON-Kancelaria Prezydenta.

– Jestem przekonany, że ta procedura, która jest prowadzana odnośnie gen. Kraszewskiego, wcześniej czy później zostanie dokończona, ale przedłużanie jej w sposób dość długi absolutnie nie służy dobrej współpracy na linii Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelaria Prezydenta a Ministerstwo Obrony Narodowej, ale najwyraźniej są wskazania ku temu, aby ta procedura tak długo trwała ze względu na ważkość poruszanych obszarów i tematów – podkreśla Wojciech Skurkiewicz.

Stanowisko w sprawie postępowania sprawdzającego, jakie wszczęła SKW wobec gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego, wyraził w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił, gen. Kraszewski jest jednym z jego bliższych współpracowników w BBN, a obecne działania utrudniają współpracę.

Procedura sprawdzająca może zakończyć się wydaniem poświadczenia albo cofnięciem certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

RIRM

drukuj