fot. twitter.com/@Radziwill_K

K. Radziwiłł: Liczę, że projekt nowelizacji ustawy dot. opieki zdrowotnej zacznie obowiązywać od 1 stycznia

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł liczy na to, że projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej zacznie obowiązywać od 1 stycznia. Projekt przewiduje stopniowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r. Dziś przed południem w Sejmie rozpocznie się drugie czytanie projektu.

Wczoraj na konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyraził przeświadczenie, że w najbliższych dniach posłowie przyjmą ustawę i podpisze ją prezydent. Minister Radziwiłł wskazywał, że oprócz wzrostu nakładów na ochronę zdrowia jest jeszcze jeden ważny element projektu tej ustawy.

Drugi element to jest sposób spożytkowania tych dodatkowych środków z budżetu, które będą zasilały NFZ. To jest bardzo wyraźnie wskazane, że co rocznie minister zdrowia, opierając się na różnych wytycznych, które są zawarte w tym przepisie, będzie wydawał nowe rozporządzenie o tym, na co w pierwszej kolejności te dodatkowe środki, dopełniające do minimalnego poziomu nakładów na ochronę zdrowia, będą wydawane – powiedział Konstanty Radziwiłł.

O wzrost finansowania służby zdrowia od dawna apelowały m.in. organizacje zrzeszające pacjentów i pracownicy medyczni.

RIRM

drukuj