Sejm: dziś wysłuchanie publiczne nt. dużej ustawy medialnej

W Sejmie odbędzie się dziś wysłuchanie publiczne na temat tzw. dużej ustawy medialnej. Na projekt składa się pakiet trzech propozycji ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę.

W myśl projektu Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa od 1 lipca mają zostać przekształcone w instytucje mediów narodowych.

W dzisiejszym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad 70 organizacji i stowarzyszeń zainteresowane przyszłością mediów publicznych.

Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański powiedział, że uwagi, które wpłynęły do tej pory dotyczą przede wszystkim składki audiowizualnej. Chodzi o naliczanie składki jak i jej wysokość.

– Zwykle w gospodarstwie domowym jest jeden licznik na prąd, ale są sytuacje inne i staramy się, jeżeli chodzi o rolników – już ten projekt przewiduje to tutaj – żeby nie było dodatkowych opłat za licznik np. w jakichś pomieszczeniach gospodarczych. Są jeszcze innego rodzaju możliwe dublowania, które nie są założone przez ustawodawcę, ale wynikają z tego, że są liczniki nieużywane do celów mieszkalnych. Nie jest wykluczone, że obniżymy z tych 15 zł do gdzieś w granice 12 zł – powiedział Krzysztof Czabański.  

Projekt tzw. dużej ustawy medialnej przeszedł już pierwsze czytanie w Sejmie. Po wysłuchaniu publicznym prace na projektem mają się toczyć w podkomisji.

Pełnomocnik rządu ds. reformy mediów liczy, że ustawa zostanie przyjęta przez Sejm w czerwcu na drugim posiedzeniu.

 


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl