Min. J. K. Ardanowski dla „Naszego Dziennika”: Na następnym posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę o znakowaniu żywności

Na następnym posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę o znakowaniu żywności – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski w poniedziałkowym wydaniu „Naszego Dziennika”.

„Rada ministrów przyjęła właśnie projekt ustawy o znakowaniu żywności +Wolna od GMO+. Sejm przyjmie ją na następnym posiedzeniu” – zapowiada szef resortu rolnictwa.

Jak donosi gazeta, minister chce, żeby żywność bez organizmów modyfikowanych, również pozyskana od zwierząt, które nie były karmione paszą wolną od GMO, była wyraźnie oznaczona.

„Żeby klienci wiedzieli, co kupują. Staram się więc wyróżnić naszą zdrową żywność na półkach w sklepie, ale na samym końcu to konsument decyduje o tym, co chce kupić” – tłumaczy Ardanowski.

„Nasz Dziennik”PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl