Rządowy projekt o delegowaniu pracowników

Rząd na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu zajmie się m.in. projektem ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług.

Regulacje przygotowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej mają wdrożyć unijną dyrektywę dotyczącą delegowania pracowników. Resort chce też za pomocą przepisów zabezpieczyć firmy delegujące przed inspekcjami z krajów Unii, które mogą nakładać wysokie kary.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, zaznacza, że wysokość kar jest sporym problemem dla polskich firm.

– Główny problem, jaki jest to to, że kary, które nakładane są w państwach, gdzie delegowani są nasi pracownicy. Są one niewspółmierne do naszych kar. To powoduje, że ta uciążliwość jest, tak jak powiedziałem, niewspółmierna do tych wykroczeń czy łamania przepisów w krajach, do których się deleguje pracowników, stąd nasza pierwsza propozycja jest taka, żeby kary trafiały do oceny państwowej inspekcji pracy w naszym kraju i później już następowały dalsze konsekwencje –  mówi Stanisław Szwed.

Polska ma czas na wdrożenie unijnych przepisów dotyczących delegowania pracowników do 18-go czerwca.

Rząd omówi projekt zmian w ustawie o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych. Mają się one przyczynić do skuteczniejszej ochrony zarejestrowanych produktów regionalnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl