fot. flickr.com

Nad Polską zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze dominował będzie wpływ niżu z ośrodkami nad południowym Bałtykiem i Litwą. Polska będzie w zasięgu tego niżu, w strefie przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód frontu okluzji. Napłynie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 979 hPa i początkowo będzie jeszcze spadać, a potem zacznie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Na wschodzie Polski miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, a na południu o 5 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. na wschodzie kraju do 2 st. na zachodzie i 3 st. na wybrzeżu, w dolinach karpackich około -1 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny i silny (do 55 km/h), w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni, skręcający na północy. Na pozostałym obszarze kraju wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach od 55 km/h na północnym wschodzie Polski do 90 km/h na zachodzie. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Na wschodzie i południu Polski miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, a w Karpatach o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -11 st. na Suwalszczyźnie do -5 st., -3 st. na zachodzie i południu kraju, na wybrzeżu około -1 st., a w rejonach podgórskich około -7 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny i silny (do 50 km/h), w porywach do 90 km/h, północny. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni, skręcający na północy. Zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Na południu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum do -2 st. na zachodzie i -1 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 65 km/h, północny. Zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W czwartek zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. wystąpi rano. Wiatr umiarkowany i porywisty, północny. Wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj