fot. prezydent.pl

Para prezydencka z wizytą w Watykanie

Polska para prezydencka rozpoczyna dziś dwudniową wizytę w Watykanie. Wizyta ma związek z przypadającą jutro 40. rocznicą wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża.

O godz. 10.00 Ojciec Święty Franciszek przyjmie parę prezydencką na audiencji. Następnie zaplanowano spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z ks. kard. Pietro Parolinem. We wtorek prezydent wraz z małżonką wezmą udział we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

Homilię wygłosi ks. abp Pawłowski. To będzie ta najważniejsza watykańska Msza św. w rocznicę wyboru ks. kard. Wojtyły – mówi Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

W poniedziałek spotkanie z Ojcem Świętym. Rozmowa o problemach polskich, również w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętamy, że Stolica Apostolska mocno wspierała odrodzenie się państwa polskiego. Ale rozmowa będzie też o współczesnych globalnych problemach. Wyzwania społeczne zapewne będą również przedmiotem rozmów prezydenta z Ojcem Świętym, a później z ks. kard. Parolinem, sekretarzem Stolicy Apostolskiej – wskazuje Krzysztof Szczerski.

Prezydent weźmie też udział w odbywającej się w Rzymie sesji plenarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Andrzej Duda wygłosi przemówienie, spotka się również z dyrektorem generalnym FAO.

RIRM

drukuj