PAP/Darek Delmanowicz

Min. Z. Ziobro: W PE potrzebujemy ludzi, którzy z odwagą będą bronili interesów Polski

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poparł w poniedziałek kandydaturę członka zarządu woj. podkarpackiego Marii Kurowskiej w wyborach europejskich. Jak mówił, Polska w PE potrzebuje ludzi, którzy z odwagą będą bronili interesów naszego kraju.

Minister sprawiedliwości w poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie podkreślił, że Polska w PE potrzebuje ludzi, „którzy z odwagą będą mogli bronić interesów Polski i ziemi podkarpackiej”.

Taką osobą jest pani Maria Kurowska” – przekonywał Zbigniew Ziobro.

Maria Kurowska startuje w wyborach do PE z 9. miejsca na liście PiS na Podkarpaciu.

Jak mówił Zbigniew Ziobro, w PE „toczą się boje i debaty o to, czy uda nam się zreformować polskie sądownictwo”.

Mogę państwa zapewnić, że moja wieloletnia współpraca z Marią Kurowską w pełni utwierdza mnie w przekonaniu, że będzie znakomitym ambasadorem naszych spraw, również spraw związanych z zasadnością reformy sądownictwa, którą chcemy i musimy dokończyć” – podkreślił minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro przekonywał, że Maria Kurowska będzie walczyła z „mężnym sercem” także o inne sprawy ważne dla Polski. Przypomniał, że Kurowska od lat działa w samorządzie, była m.in. burmistrzem Jasła.

W związku z tym ma bardzo duże doświadczenie samorządowe. Jest również osobą znakomicie sprawującą mandat wicemarszałka Podkarpacia już drugą kadencję” – dodał szef resortu.

Maria Kurowska na konferencji prasowej przedstawiła swój program wyborczy, który składa się z pięciu punktów. Punkt pierwszy, to budowa wodociągów i kanalizacji dla miejscowości wiejskich, w tym również budowa zbiornika Myscowy-Kąty. Drugi punkt programu Kurowskiej, to remonty, budowa dróg i chodników. Punkt trzeci – godna praca dla młodych. Punkt czwarty – wsparcie dla seniorów; punkt piąty – wsparcie dla rolnictwa ekologicznego i turystyki.

Te punkty, które przedstawiłam i te działania, które się pod nimi zawierają, to są działania, które są możliwe i które trzeba wspierać środkami z Unii Europejskiej” – dodała Maria Kurowska.

Zapewniła, że jej program nie jest „programem, który jest utworzony za biurkiem”.

Ten program nie jest programem, który przygotował jakiś spec od marketingu politycznego, czy PR. Jest to program, który przygotowałam sama na bazie pięcioletniego doświadczenia i wędrówek po Podkarpaciu i rozmów z ludźmi” – stwierdziła Maria Kurowska.

Maria Kurowska podkreśliła, że jej siłą jest „doświadczenie, wiedzą i determinacja”.

Od 30 lat pracuję w samorządach. Kandyduje, aby moją wiedzę i determinację wykorzystać dla rozwoju Podkarpacia” – zadeklarowała kandydatka do PE.

PAP/RIRM

drukuj