Europosłowie PiS-u: ,,pakiet lotniczy” nie może osłabić branży lotniczej UE

„Pakiet lotniczy” nie może doprowadzić do wyhamowania dynamicznego rozwoju branży lotniczej w Unii Europejskiej – podkreślają europosłowie PiS-u.

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się debata plenarna na temat  przygotowywanych przez Komisję Europejską propozycji legislacyjnych regulujących funkcjonowanie rynku lotniczego w UE.

Europoseł Tomasz Poręba, wiceprzewodniczący Komisji Transportu, podkreśla, że linie lotnicze borykają się dzisiaj z wieloma wyzwaniami w zakresie konkurencyjności, zarówno na rynku wewnętrznym, jak i w konfrontacji z przewoźnikami na całym świecie.

– Rynek wewnętrzny to przede wszystkim szereg przepisów prawnych, finansowych a także ograniczeń takich jak np. wewnątrzunijny system handlu uprawnieniami do emisji, które w wyraźny sposób osłabiają europejskie floty. Osobiście liczę i bardzo panią o to proszę pani komisarz, aby grudniowa propozycja Komisji, która zostanie zaprezentowana, zwiększała konkurencyjność sektora i przedstawiała długofalową strategię dla rozwoju sektora lotniczego –mówi europoseł Tomasz Poręba.

Europoseł Kosma Złotowski zauważa, że stale wzrasta liczba osób korzystających z transportu lotniczego. Dodaje, że potrzebny jest rozsądny „pakiet lotniczy”.

– Komisja Europejska słusznie chce wyjść naprzeciw problemom teraźniejszości i przyszłości tego sektora, projektując ,,pakiet lotniczy”. Taki zbiór regulacji nie może jednak doprowadzić do wyhamowania dynamicznego rozwoju europejskiej branży lotniczej, zwłaszcza poprzez narzucenie przedsiębiorcom znacznych obciążeń finansowych i administracyjnych. W pierwszej kolejności musimy zatroszczyć się o bezpieczeństwo pilotów, pasażerów i obsługi naziemnej oraz znaleźć sposób na wczesne eliminowanie zagrożeń dla ruchu lotniczego. Ważne jest również wspieranie innowacyjności, która jest kluczem do budowania efektywnych narzędzi kontroli powietrznej – akcentuje europoseł Kosma Złotowski.

Przeciwko rozwiązaniom  protestują związkowcy z branży lotniczej w Niemczech. Obawiają się pogorszenia warunków pracy i zwolnień.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl