Akcja społeczna „Nie dla glifosatu”

Rusza akcja społeczna „Nie dla glifosatu” organizowana przez Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO. Akcja została zainicjowana przed warszawską siedzibą Monsanto, firmy produkującej popularny środek chwastobójczy Roundup, który zawiera właśnie glifosat.

Celem akcji jest uświadomienie zagrożenia, jakie wiąże się ze stosowaniem glifosatu. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, która jest częścią Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdziła, że jest on prawdopodobnie rakotwórczy. Tymczasem glifosat jest wszędzie. Stosuje się go w parkach miejskich, w ogródkach działkowych, przydomowych rabatach, na chodnikach prowadzących do szkół czy placów zabaw.

W ramach akcji społecznej „Nie dla glifosatu” rusza zbiórka podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego.

Pod adresem https://chcewiedziec.pl/tag/glifosat można zaapelować do szefa rządu o ograniczenie stosowania glifosatu w miastach – mówi Rafał Górski, szef Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO.

– W całej Europie od wielu lat toczy się batalia o to, żeby ten środek zakazać. Ponad milion osób w Unii Europejskiej podpisało się pod inicjatywą o zakazie glifosatu, m.in. we Włoszech, we Francji, w Belgii, w Holandii wprowadzono ograniczenia dla stosowania glifosatu w miastach. Chcemy tego samego w Polsce i dzisiaj zaczynamy naszą kampanię. Zbieramy podpisy pod petycją do premiera Morawieckiego i będziemy podejmować różnego rodzaju akcje w kolejnych miesiącach, które będą miały na celu uwrażliwić i decydentów, ale też zmobilizować opinię publiczną do protestów – podkreśla Rafał Górski.

Oprócz specjalnego spotu, działacze będą pytać władze poszczególnych miast o zakres stosowania glifosatu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl