Rusza społeczna akcja zbierania pamiątek „Małe wielkie historie”

Muzeum Historii Polski rozpoczyna dziś społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych pod hasłem „Małe wielkie historie”. W inicjatywę włączą się m.in. Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź i Gdańsk. Podsumowanie akcji odbędzie się w Święto Niepodległości.

Muzeum chce pozyskać przedmioty o wartościach historycznych. Chodzi m.in. o fotografie, pocztówki, listy czy pamiętniki.

Celem zbiórki jest powiększenie kolekcji Muzeum Historii Polski – tłumaczy Marek Stremecki, rzecznik muzeum.

Liczymy na przedmioty te, które są związane z historią Polski, niepodległości, wolności. Ktoś nam niedawno przyniósł broszki patriotyczne z 1863 roku, z okresu powstania styczniowego. Marzymy o takich rzeczach, ale oczywiście patrzymy też na przedmioty drobniejsze, które są związane z losami osobistymi danej postaci, natomiast są też wyraziste na tyle, że odzwierciedlają dany czas, daną epokę historyczną. Ludzie mają w swoich domach, szufladach, na strychach mnóstwo rzeczy, o których nie pamiętają, a którymi mogliby się podzielić. Są to głównie rzeczy z najnowszego okresu historii Polski – zaznacza Marek Stermecki.

Zebrane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Osoby zainteresowane przekazaniem pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Szczegóły dot. zbiórki znajdują się na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.

Społeczną akcję „Małe wielkie historie” honorowym patronatem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl