ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed firmami wyłudzającymi dane od emerytów. Wskazuje, że sygnały o takich zdarzeniach docierają z terenu całej Polski. 

Oszuści telefonicznie zapraszają na spotkania ws. dziedziczenia składek emerytalnych oraz OFE, które rzekomo są współorganizowane przez ZUS. Wtedy wyłudzają od osób starszych informacje, które mogą zostać użyte nielegalnie.

Dane pozyskane przez oszustów w ten sposób, mogą posłużyć im na przykład do wyłudzeń finansowych – mówi rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz. 

– Na takich spotkaniach nasi klienci proszeni są o udostępnienie danych osobowych osób, które mają dziedziczyć w przyszłości składki. Jest to niebezpieczne, ponieważ takich informacji nie powinniśmy udzielać osobom trzecim, które mogą to wykorzystać do własnych potrzeb. Dlatego ZUS ostrzega, żeby z dystansem podchodzić do tego typu zaproszeń. My nie współpracujemy z żadnymi komercyjnymi firmami w zakresie informowania o zasadach dziedziczenia składek. Przede wszystkim nie reagować na takie zaproszenie, ale jeśli już ma się wątpliwość, czy przypadkiem nie zaprasza nas ZUS, to najlepiej zadzwonić na Centrum Obsługi Telefonicznej – radzi Wojciech Andrusiewicz.

Porady dotyczące dziedziczenia składek i wszystkich innych spraw z zakresu ubezpieczeń i emerytur można uzyskać w razie wątpliwości także w najbliższej placówce ZUS.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl