WTA Miami. Radwańska spacerkiem w czwartej rundzie

Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do czwartej rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami. Rozstawiona z „trójką” Polka w dwóch setach pokonała Amerykankę Madison Brengle 6:3, 6:2.

Faworytka tego meczu mogła być tylko jedna. W końcu Agnieszka Radwańska to aktualnie druga tenisistka światowego rankingu i zawodniczka, która przegrała zaledwie trzy z dwudziestu dwóch dotychczas rozegranych spotkań w 2016 roku, Miami Open tennis tournamentw międzyczasie triumfując w turnieju w Shenzhen oraz dochodząc do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Jej dzisiejsza rywalka natomiast w żadnym stopniu nie mogła pochwalić się podobnymi osiągnięciami. Mało tego – w bieżącym sezonie nie potrafiła jeszcze przebrnąć przez ćwierćfinał zawodów rangi WTA. Dla obu pań była to pierwsza bezpośrednia konfrontacja w karierze.

Przedmeczowe prognozy się sprawdziły. Polka co prawda źle zaczęła inauguracyjnego seta, od odebranego przez Brengle podania i trzech z rzędu straconych gemów, jednak później już zdecydowanie dominowała na korcie. Głównie dzięki znakomitemu serwisowi oraz świetnej postawie przy siatce, Isia od stanu 1:3 zapisała na swoim koncie pięć kolejnych gemów, a partię zakończyła wykorzystując drugiego setbola (6:3).

Druga odsłona spotkania upłynęła pod wyraźne dyktando krakowianki. Wyrównany bój toczył się tylko do wyniku 2:2, gdy Amerykanka zamknęła długą akcję winnerem po linii i tym samym doprowadziła do remisu. Od tego momentu nasza Miami Open tennis tournamentreprezentantka wrzuciła wyższy bieg, przewyższając Brengle niemal w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Radwańska nie tylko lepiej prezentowała się przy długich wymianach, ale również dwukrotnie przełamała rywalkę, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło jej na wygraną w meczu 6:3, 6:2. Seta, jak i cały pojedynek zakończyła autowym returnem Amerykanka.

Tym samym Polka awansowała do czwartej rundy turnieju WTA w Miami. O ćwierćfinał zmierzy się ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky, która pokonała Serbkę Anę Ivanović 7:5, 6:4.