WTA Indian Wells. Iga Świątek awansowała do 1/8 finału

Iga Świątek w 3. rundzie turnieju WTA w Indian Wells pokonała Dunkę Clarę Tauson 6:7 (3-7), 6:2, 6:1 i awansowała do 1/8 finału amerykańskich zawodów. Tam zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia – Angelique Kerber.

Tenisistka z Raszyna ominęła pierwszą rundę dzięki tzw. „wolnemu losowi”. W kolejnej fazie rozprawiła się z Ukrainką Anheliną Kalininą (5:7, 6:0, 6:1), a w trzeciej części turnieju WTA w Indian Wells zmierzyła się z Clarą Tauson.

Iga Świątek w pierwszym secie miała duże kłopoty, choć mecz zaczęła całkiem dobrze. Polka bowiem zdołała przełamać rywalkę i wyjść na prowadzenie (4:2). Dunka jednak się nie poddawała. Najpierw doprowadziła do wyrównania, a później odniosła zwycięstwo w „tie-breaku”. Kolejne partie to już świetna postawa „Biało-Czerwonej”, która przejęła inicjatywę i pewnie wygrała drugą odsłonę (6:2). Ostatni set rozpoczął się od remisu (1:1). Później tenisistka z Raszyna ponownie postawiła na swoim, przełamując Tauson i wygrywając wszystkie gemy do końca rywalizacji. Dzięki wygranej Polka w wirtualnym rankingu WTA awansowała na 3. miejsce.

Teraz Świątek zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę (6:2, 6:1).