WTA Shenzhen. Radwańska nie obroni tytułu

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju WTA w chińskim Shenzhen. W ćwierćfinałowym pojedynku Polka nie sprostała Amerykance Alison Riske (2:6, 6:3, 0:6).

W pierwszym secie „Isia” popełniała sporo błędów. Dobrze dysponowana rywalka grała agresywnie, a wykorzystując słaby serwis krakowianki szybko wygrała pięć kolejnych gemów (0:5). Polka zdołała jeszcze przełamać rywalkę. Następnie – przy własnym serwisie – obroniła trzy piłki setowe (2:5). To jednak za mało, by myśleć o zwycięstwie w premierowej partii, przegranej przez Radwańską 2:6.

W drugiej odsłonie trzecia rakieta świata zagrała bardziej ofensywnie, co szybko przyniosło wymierny efekt. Nasza reprezentantka wygrała cztery pierwsze gemy. Zbudowała tym samym przewagę, którą zdołała utrzymać do końca seta (6:3).

Decydująca odsłona była popisem Riske. Amerykanka grała ofensywnie i całkowicie kontrolowała przebieg gry. Podobnie jak w pierwszej partii, w zaledwie dwadzieścia minut wygrała pięć gemów, by po chwili przypieczętować zwycięstwo i awans do półfinału (0:6).