W niedzielę rozpoczną się mistrzostwa świata juniorek w hokeju na lodzie

W niedzielę 8 stycznia w Katowicach rozpoczną się mistrzostwa świata 1B juniorek w hokeju na lodzie. W zmaganiach, obok reprezentacji Polski, wezmą udział drużyny z Chin, Danii, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Rywalizacja hokeistek odbędzie się na lodowisku „Jantor” w Katowicach. Na inaugurację biało-czerwone zmierzą się z Dunkami.

– Nie możemy doczekać się już inauguracyjnego spotkania z Dunkami. Wszystkie palimy się do gry i liczymy na dobry wynik. Zapraszamy na nasze mecze – mówi kapitan polskiej kadry Wiktoria Gogoc.

Inauguracji mistrzostw nie może się doczekać także selekcjoner Grzegorz Klich. Polki po raz pierwszy zagrają w dywizji 1B.

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Przed nami jeszcze sparingi, ale myślami jesteśmy już przy inauguracyjnym spotkaniu z Danią. W dywizji 1B zagramy pierwszy rok. Pierwsze dwa mecze zadecydują czy będziemy bić się o awans czy walczyć o utrzymanie – zapowiada Grzegorz Klich.

Jeszcze dzisiaj nasze reprezentantki zmierzą się towarzysko z Chinkami, a jutro czeka je sparing z Danią, którą podejmą w pierwszym meczu czempionatu.

Wstęp do hali Jantor na mecze towarzyskie i mistrzostwa świata jest bezpłatny.

Kliknij, aby powiększyć

Sport.RIRM

drukuj