fot. PAP/EPA

Wimbledon. Awans „Isi” po dramatycznym meczu

Agnieszka Radwańska, po niesamowicie zaciętym boju, pokonała Chorwatkę Anę Konjuh 6:2, 4:6, 9:7 i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rywalka Polki w decydującej fazie starcia nie wykorzystała aż trzech meczboli.


Wimbledon ChampionshipsDla zaledwie 18-letniej Konjuh starcie z Radwańską w Wimbledonie było ogromnym wyzwaniem. Pochodząca z Dubrownika tenisistka zaskoczyła wszystkich, przełamując „Isię” już w pierwszym gemie (0:1). Krakowianka szybko wzięła się jednak w garść i wykorzystując błędy rywalki odrobiła straty z nawiązką, dokładając wygrane podanie (2:1). Chorwatka wyszarpała jeszcze jednego gema, ale reszta seta należała już tylko do rozstawionej z „trójką” Polki, która wygrała pierwszą partię 6:2.

Druga odsłona była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie Konjuh przesądził piąty gem, kiedy to zdołała przełamać podanie Radwańskiej (2:3). Chwilę później Chorwatka skutecznie serwowała i odskoczyła naszej reprezentantce, a następnie kontrolowała przebieg gry, doprowadzając do remisu w meczu (4:6).

Wimbledon Championships18-latka zyskała sporo pewności siebie i w decydującym secie przełamała „Isię” już w trzecim gemie (1:2). W dziesiątym Konjuh nie wykorzystała meczbola, za co Polka skarciła ją i wyrównała stan rywalizacji (5:5). Po kolejnych zaciętych wymianach nasza zawodniczka mogła zakończyć spotkanie, ale skuteczny smecz okazał się wystarczający, by wymusić błąd na krakowiance. Przy stanie 7:7 nastolatka stanęła na piłce i podkręciła sobie kostkę, co znacznie utrudniło jej grę. Kontuzjowana wróciła jeszcze na kort, lecz nie była w stanie przeciwstawić się trzeciej „rakiecie” świata. Ostatecznie Polka triumfowała 9:7.

W III rundzie Radwańska zmierzy się z Czeszką Kateriną Siniakovą. Mecz zostanie rozegrany w sobotę.

***

Wimbledon, kort trawiasty, II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Ana Konjuh (Chorwacja) 6:2, 4:6, 9:7

Sport.RIRM

drukuj