WRC. Pech Kubicy, kolejne punkty Polaka

Pechowo przebita opona na ostatnim odcinku specjalnym i straty czasowe poniesione z tego powodu sprawiły, że Robert Kubica ukończył 72. edycję Rajdu Polski na 8. miejscu. To drugie punkty Polaka w trwającym sezonie WRC. Zwycięzcą rywalizacji okazał się Sebastien Ogier.


Z powodu przebitej opony były kierowca Formuły 1 poniósł na tyle duże straty, że musiał zrezygnować z rywalizacji o 6. lokatę na koniec rajdu. Tę wywalczył ostatecznie Thierry Neuville jadący Hyundaiem i20 WRC. Kubicę wyprzedził jeszcze Kris Meeke, lider ekipy Citroena.

Zwycięzcą 72. Rajdu Polski okazał się Sebastien Ogier, który o 11,9 s wyprzedził Norwega Andreasa Mikkelsena. Na najniższym stopniu podium stanął jadący Fordem Fiestą RS WRC Ott Tanak. To drugie podium w karierze Estończyka w zawodach tak wysokiej rangi.

Mimo 8. lokaty, Robert Kubica występ na polskich drogach może zaliczyć do udanych. Polak trzykrotnie zajmował 2. pozycję w rywalizacji na Arenie Mikołajki. Wielokrotnie plasował się także w ścisłej czołówce poszczególnych odcinków.

To drugie punkty Kubicy w trwającym sezonie WRC. Wcześniej zajął on 9. miejsce w Rajdzie Portugalii.

***

Końcowa klasyfikacja generalna 72. Rajdu Polski:

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) – 2:26:11,5
2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC)   + 11,9 s
3. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta RS WRC)   + 23,0 s
4. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC)   + 44,7 s
5. Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai i20 WRC)   + 1:14,6 min
6. Thierry Nauville (Belgia/Hyundai i20 WRC)   + 1:44,5 min
7. Kris Meeke (Wielka Brytania/Citroen DS3 WRC)   + 1:57,7 min
8. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta RS WRC)   + 2:08,3 min

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl