fot. twitter.com/WilliamsRacing

Formuła 1. Problemy Kubicy na drugim treningu

Robert Kubica ze zmiennym szczęściem rywalizował w treningach poprzedzających Grand Prix Hiszpanii. W pierwszym starcie był szybszy od George’a Russella. W drugim przegrał z Brytyjczykiem, ale miał problemy z silnikiem.


Williams wreszcie może – choć na chwilę – odetchnąć z ulgą. Jego kierowcy tracą do najlepszych już nie blisko 4 sekundy, ale ok. 3. Progres był widoczny zwłaszcza w pierwszym treningu. Robert Kubica do najszybszego Valtteriego Bottasa stracił niespełna 3 sekundy. Nieco więcej do Fina miał George Russell. Tylko o niespełna 0,5 sekundy lepsi od Polaka byli Kimi Raikkonen (Alfa Romeo) i Sergio Perez (Racing Point).

W kolejnym treningu Kubica już tak dobrze sobie nie radził. Spędził pół godziny w garażu, przez co wykręcił najsłabszy rezultat. O ponad 0,5 sekundy przegrał z Russellem. Do Valtteriego Bottasa brakowało już blisko 3,5 s.

Dzisiejszą rywalizację ponownie zdominowały Mercedes i Ferrari.

Williams zapowiadał w Barcelonie poprawę czasów. Stajnia z Grove zapewniała też, że kierowcy dysponują już dokładnie tymi samymi samochodami. Dla potwierdzenia Polak otrzymał podwozie Russella z Baku. Brytyjczyk skorzystał na elemencie zamontowanym wtedy w bolidzie 34-latka.

Sport.RIRM

drukuj