Rajdowe MŚ. Kubica urwał koło, Ogier liderem

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) urwali przednie, prawe koło i nie ukończyli 12. odcinka Rajdu Włoch, 6. rundy mistrzostw świata. Liderem jest Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Przed pechowym przejazdem 12. odcinka specjalnego Kubica, mistrz świata WRC-2 w ubiegłym sezonie zajmował w klasyfikacji generalnej piąte miejsce. Krakowianin zatrzymał się na kilometr przed metą OS-u. Jeżeli serwis naprawi samochód, polska załoga będzie mogła w niedzielę, ostatniego dnia rajdu wystartować w systemie Rally 2. Jednak szans na zajęcie miejsca dającego punkty do klasyfikacji mistrzostw świata już nie ma, gdyż za dwa nieukończone odcinki załoga dostanie 10 minut karnych. Liderem rajdu po drugim etapie został broniący tytułu Ogier, który wygrał ostatnią, sobotnią próbę.

Pecha miał prowadzący Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC), który zmieniał przebitą oponę na trasie, stracił ponad dwie minuty i w klasyfikacji spadł na trzecią pozycję. „To był mój błąd. Pojechałem za szeroko, uderzyłem w kamień i uszkodziliśmy oponę. Musieliśmy zmienić koło. I tak nie moglibyśmy walczyć o zwycięstwo, bo znowu miałem kłopoty z hamulcami” – powiedział Latvala. W niedzielę kierowcy mają do przejechania cztery odcinki specjalne. Pierwsza załoga na mecie w Alghero spodziewana jest o godzinie 13.45.

Wyniki (po 13 z 17 odcinków specjalnych):

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC)        3:30.15,8

2. Mads Oestberg (Norwegia/Citroen DS3 WRC) strata 1.40,2

3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC)      2.01,5

4. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC)        2.37,8

5. Elfyn Evans (W. Brytania/Ford Fiesta WRC)       4.24,3

6. Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta WRC)          5.26,1

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl