fot. PAP/EPA

US Open. Linette dołączyła do Świątek

Magda Linette w dwóch setach pokonała Australijkę Astrę Sharmę. W II rundzie US Open są zatem dwie Polki. Wcześniej awans wywalczyła Iga Świątek.


W kwietniu tego roku bezpośrednie starcie obu tenisistek zakończyło się wygraną Australijki. Teraz jednak Linette ma za sobą pierwszy triumf w turnieju rangi WTA. I dziś chciała potwierdzić, że w ciągu pół roku zrobiła naprawdę spory krok naprzód.

Od początku spotkania Sharma miała spore kłopoty przy własnej zagrywce. Długo walczyła, by nie dać się przełamać. Kosztowało ją to kilka obronionych break pointów i nerwy w końcówce. Wreszcie Linette wykorzystała swoją szansę. Jej dwa bekhendy były poza zasięgiem Australijki. Zrobiło się 5:3. W gemie nr 9 Polka uratowała się przed przełamaniem, by po chwili wygrać partię minięciem z forhendu.

Drugiego seta poznanianka otworzyła przełamaniem. Pilnowała uzyskanej przewagi, choć nie zawsze było to łatwe. Kiedy wreszcie Sharma zdołała wywalczyć breaka, wyrzuciła bekhend w aut. Już przy prowadzeniu Polki 5:4, ponownie Australijka była blisko odrobienia strat. Wtedy jednak więcej sił na końcówkę zachowała nasza zawodniczka. Linette wzięła się ostro do roboty i już do końca widowiska nie pozwoliła przeciwniczce wygrać choćby jednej wymiany.

W II rundzie rywalką poznanianki będzie rozstawiona z jedynką Naomi Osaka.

* * *

US Open (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej kobiet:
Magda Linette (Polska) – Astra Sharma (Australia) 6:3, 6:4

Sport.RIRM

drukuj