Turniej ATP w Bastad. Krecz Janowicza w drugiej rundzie

Rozstawiony z numerem czwartym Jerzy Janowicz na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju ATP na kortach ziemnych w Bastad. Tenisista z Łodzi skreczował z powodu kontuzji lewej stopy w środowym meczu z Dusanem Lajovicem przy stanie 6:3, 1:1 dla Serba. 

Zgodnie z relacjami mediów Janowicz na problemy ze stopą miał narzekać już przed rozpoczęciem spotkania, które zaczęło się dla niego bardzo niekorzystnie – przegrywał w pierwszym secie 0:3. Później nie był już w stanie odwrócić losów tej partii.

Rywalizację utrudniał mu ból w nodze – przy stanie 2:5 poprosił o pomoc medyczną. Na początku kolejnej odsłony Lajovic miał okazję na przełamanie (40:30), ale 23-letni Polak wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Drugiego gema jednak przegrał do zera i po 46 minutach przebywania na korcie zrezygnował z dalszej walki.

Była to pierwsza konfrontacja 51. obecnie w rankingu ATP Janowicza z 73. na światowej liście Serbem.

Łodzianin nie poszedł w ślady Łukasza Kubota, który dwa tygodnie temu pokonał Lajovica w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na kortach trawiastych Wimbledonu.

Łodzianin w Bastad na otwarcie miał „wolny los”. Rozstawienie zawdzięczał zajmowanej jeszcze tydzień temu 25. pozycji w rankingu ATP. Znaczny spadek zanotował po tym, jak nie udało mu się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu w Wimbledonie, gdy dotarł do półfinału.

We wtorek awans do ćwierćfinału debla w Szwecji wywalczył Tomasz Bednarek, występujący wraz z Finem Henrim Kontinenem.

Wynik meczu 2. rundy gry pojedynczej: 

Dusan Lajovic (Serbia) – Jerzy Janowicz (Polska, 4) 6:3, 1:1 i krecz Janowicza.

PAP 

drukuj