WTA Nottingham. Magda Linette lepsza od Katarzyny Kawy

Magda Linette pokonała Katarzynę Kawę 7:6 (7-4), 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na trawiastej nawierzchni w Nottingham. Jej kolejną rywalką będzie czeska tenisistka Tereza Martincova.

Zajmująca 67. miejsce w światowym rankingu Magda Linette, która w zawodach jest rozstawiona z numerem ósmym, nie najlepiej rozpoczęła spotkanie. Katarzyna Kawa szybko objęła prowadzenie 3:1, ale nie mogła długo cieszyć się z dobrego rezultatu, gdyż poznanianka równie szybko wyrównała. Pierwsza partia rozstrzygnęła się w „tie-breaku” na korzyść wyżej notowanej tenisistki.

Drugi set był bardziej jednostronnym widowiskiem. Linette przełamała podanie rodaczki (2:1). Później pozwoliła jej wygrać jeszcze tylko jednego gema i pewnie doprowadziła do końca meczu. Pojedynek trwał 98 minut.

Było to czwarte spotkanie obu „Biało-Czerwonych” na międzynarodowej arenie, ale pierwsze w głównej drabince WTA. Po raz czwarty triumfowała poznanianka. Teraz rozstawiona z „ósemką” zawodniczka zmierzy się z Czeszką Terezą Martincovą.