fot. PAP/EPA

Transfery. Inter Mediolan pozyskał Christiana Eriksena

Inter Mediolan pozyskał kolejnego piłkarza w kończącym się zimowym okienku transferowym. Nowym zawodnikiem „Nerrazzurich” został Christian Eriksen. Reprezentant Danii z włoskim klubem podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.


Jeden z najciekawszych transferów tegorocznego zimowego okienka stał się faktem. Christian Eriksen został nowym graczem Interu Mediolan, wiążąc się z zespołem z San Siro umową ważną przez najbliższe 4,5 roku.

Według nieoficjalnych informacji, ofensywny pomocnik będzie zarabiał 10 mln euro za sezon, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w całej Serie A. Zawodnik założy koszulkę z numerem „24”.

Tym samym Duńczyk rozstał się z Tottenhamem Hotspur, do którego trafił latem 2013 roku. W barwach „Kogutów” zanotował 305 meczów na wszystkich klubowych frontach i zdobył 69 goli. Ekipa z północnego Londynu zarobi na tej transakcji maksymalnie 20 mln euro, o ile spełnione zostaną wszystkie dodatkowe warunki.

Dla „Nerrazzurich” to już trzecie wzmocnienie w ostatnim czasie. W styczniu mediolańczycy pozyskali Ashleya Younga z Manchesteru United oraz – na zasadzie wypożyczenia – Victora Mosesa z Chelsea Londyn.

Sport.RIRM

drukuj