fot. Maksymilian Kosowski

Tour de Pologne. Mistrz świata zadeklarował udział!

W dniach 2-8 sierpnia 2015 na polskich szosach pojawi się tęczowa koszulka aktualnego mistrza świata. Michał Kwiatkowski, obecnie uczestniczący w najsłynniejszym kolarskim wyścigu świata Tour de France, zapowiedział swój udział w 72. edycji Tour de Pologne.


Po raz ostatni Kwiatkowski wystartował w wyścigu dookoła Polski w 2012 roku, kiedy to przegrał jedynie z Moreno Moserem. Przez ostatnie dwa lata Polak był jednym z liderów swojej drużyny Etixx-Quick Step na słynnej „Wielkiej Pętli”. W tym roku jego zadania ograniczają się do pracy na rzecz innych kolarzy z teamu. Dzięki jego aktywności żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej mógł ubrać Niemiec Tony Martin.

W oświadczeniu skierowanym do organizatorów imprezy mistrz świata podkreślił, że postara się być przygotowany w stu procentach.

Jestem mocno związany z Tour de Pologne i jego organizatorami. To jeden z głównych wyścigów w kalendarzu UCI World Tour i daje szansę polskim kolarzom pokazania się na całym świecie. (…) Start na polskiej ziemi w koszulce mistrza świata to coś wyjątkowego. Tęskniłem za polskimi kibicami, choć coraz częściej spotykam ich również za granicą – czytamy na oficjalnej stronie internetowej 72. edycji polskiego wyścigu.

Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się pod hasłem „Łączymy stolice”. Na starcie nie zabraknie innych reprezentantów Polski. W barwach ekipy Etixx-Quick Step pojawi się Michał Gołaś, a w koszulce Tinkoff-Saxo wystąpią Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Trzech biało-czerwonych znalazło się w składzie CCC Sprandi Polkowice. Listę Polaków uzupełniają kolarze narodowej reprezentacji kraju.

Sport.RIRM/tourdepologne.pl

drukuj