fot. PAP/EPA

Tour de France 2020. Michał Kwiatkowski zwycięzcą 18. etapu!

Wielki sukces Michała Kwiatkowskiego! Polak wygrał 18. etap Tour de France – najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie.


To wielki dzień dla polskiego kolarstwa. Michał Kwiatkowski w świetnym stylu wygrał 18. etap Tour de France. Ten prowadził z Meribel do La Roche-sur-Foron, a zawodnicy mieli do pokonania 175 kilometrów, w tym kilka dość wymagających podjazdów i dwie górskie premie pierwszej kategorii.

Nasz rodak zabrał się w ponad trzydziestoosobowej ucieczce. W pewnym momencie razem z kolegą z grupy Ineos – Richardem Carapazem – zdecydowanie odjechał reszcie stawki. Na dziesięć kilometrów przed metą ten duet miał już ponad trzy minuty przewagi nad przeciwnikami.

Obaj jednak nie walczyli o zwycięstwo. Ekwadorczyk w dowód uznania za pracę mistrza świata z 2014 roku podczas całego wyścigu oddał mu wygraną.

„Nie zapomnę mu tego nigdy – powiedział na mecie Polak o postawie swojego kolegi z zespołu.

Tym samym Michał Kwiatkowski odniósł największy indywidualny sukces w karierze w Tour de France. To również szósty przypadek, gdy polski kolarz triumfował podczas jednego z etapów „Wielkiej Pętli”.

Sport.RIRM

drukuj