fot. PAP/EPA

Tenis stołowy. Li Qian mistrzynią Europy

Reprezentująca polskie barwy Li Qian sięgnęła po mistrzostwo Europy. W finale singla nasza zawodniczka pokonała Ukrainkę Margarytę Pesocką 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2). Brąz padł łupem Katarzyny Grzybowskiej-Franc.


Przed dzisiejszym dniem było jasne, że któraś z biało-czerwonych zagra o złoto. W półfinale Li Qian pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc. Brązowy medal był już pewny, ale losy złotego krążka wciąż były sprawą otwartą.

Rywalką urodzonej w Chinach zawodniczki była Ukraina Margaryta Pesocka i to ona rozpoczęła to spotkanie lepiej. W drugim secie Qian miała piłki setowe, ale wtedy sędziowie zdecydowali o zastosowaniu reguły gry na czas. Do końca widowiska tenisistki serwowały na zmianę, ale akcje musiały skończyć w 12 odbiciach. Na takim rozstrzygnięciu początkowo skorzystała Ukrainka. Później swój popis rozpoczęła Qian. Szła jak burza, a w dwóch ostatnich partiach pozwoliła przeciwniczce ledwie na dwa punkty.

To największy sukces w dotychczasowej karierze urodzonej w Chinach tenisistki. Siedem lat temu sięgnęła po indywidualny brąz mistrzostw Europy w Gdańsku.

Sport.RIRM

drukuj