fot. PAP/Jacek Turczyk

K. Lubnauer na konwencji: Koalicja PO i N stała się faktem

Koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej stała się faktem, jest nadzieją dla wielu Polaków i Polek, połączeniem doświadczenia i energii, nowości; zrobimy wszystko, by wygrywać kolejne wybory – powiedziała w sobotę przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W swoim wystąpieniu podczas konwencji mazowieckiej PO i Nowoczesnej K. Lubnauer podkreśliła, że samorządy to „wielki sukces Polski”.

„Czy PiS tego chce, czy nie, wykazały się dużą sprawnością zarówno w gospodarowaniu mieniem wspólnym, jak i rozwiązywaniu problemów swoich społeczności; skutecznie podnoszą też poziom życia mieszkańców, jak również pozyskują środki europejskie” – mówiła szefowa Nowoczesnej.

Zapewniła, że koalicja Platformy z Nowoczesną nie pozwoli na przejęcie samorządów przez PiS. Koalicja ta – według niej – „może zwyciężać i zwycięży w najbliższych wyborach”.

„Nasza koalicja obywatelska, koalicja Platformy i Nowoczesnej stała się faktem, jest nadzieją dla wielu Polaków i Polek, połączeniem doświadczenia i energii, nowości; zrobimy wszystko, by wygrywać kolejne wybory: mamy determinację, mamy zapał, mamy ideały, mamy odwagę (…) i siłę mamy” – podkreśliła przewodnicząca Nowoczesnej.

PAP/RIRM

drukuj