fot. PAP/EPA

Tenis. Iga Świątek będzie pracować z trenerem Tomaszem Wiktorowskim

Iga Świątek w trakcie przygotowań do turniejów w Australii będzie trenować z Tomaszem Wiktorowskim – poinformował jej sztab. Najlepsza obecnie polska tenisistka zakończyła niedawno szkoleniową współpracę z Piotrem Sierzputowskim, która trwała ponad pięć lat.

„Iga Świątek rozpocznie treningi z trenerem Tomaszem Wiktorowskim w trakcie trwającego właśnie okresu przygotowawczego do turniejów w Australii. Nie jest to równoznaczne z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat współpracy. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie o tym poinformujemy”– napisano w komunikacie sztabu tenisistki z Raszyna.

Tomasz Wiktorowski to były trener Agnieszki Radwańskiej, w przeszłości wiceliderki światowego rankingu, która w 2015 roku wygrała prestiżowy turniej WTA Finals.

„Od ponad roku współpracuję z Tennis Consulting – firmą Pauliny Wójtowicz, managerki Igi Świątek. Od lipca współpracujemy bardziej intensywnie z Pauliną i jej zespołem, bo zostałem dyrektorem turnieju BNP Paribas Poland Open. Dlatego naturalne jest dla mnie, że daję otoczeniu Igi wsparcie merytoryczne”– powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Wiktorowski.

Dwa dni wcześniej poinformowano, że Iga Świątek, triumfatorka wielkoszlemowego French Open w 2020 roku, zakończyła współpraca z trenerem Piotrem Sierzputowskim.

„Zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju”– przyznała wówczas Iga Świątek.

W mijającym roku polska zawodniczka wygrała turnieje w Adelajdzie i Rzymie. W rankingu WTA zajmuje obecnie dziewiąte miejsce.

PAP/Sport.RIRM

drukuj