By Alexisrael - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3248261

Tenis. Tegoroczny US Open według planu, ale bez publiczności

Wielkoszlemowy US Open zostanie rozegrany zgodnie z planem, czyli od 31 sierpnia do 13 września 2020 roku. Co jednak istotne – na trybunach nie będą mogli zasiąść kibice. Takie informacje oficjalnie potwierdził Andrew Cuomo, gubernator Nowego Jorku.


Zmagania na obiektach Flushing Meadows, w dobie pandemii koronawirusa, odbędą na nowych zasadach. Mianowicie – zawody zostaną rozegrane bez kwalifikacji singla, rywalizacji juniorów i mikstów. W głównej drabince wystąpi po 128 tenisistek oraz tenisistów.

Z kolei 120 pań i panów dostanie się do turnieju dzięki uwzględnieniu rankingu ATP oraz WTA. Tym samym po 8 miejsc zostanie przeznaczonych dla zawodników z dzikimi kartami.

Oczywiście podczas meczów tegorocznego US Open (31 sierpnia – 13 września) trybuny będą puste. Kibicom przyjdzie zatem śledzić rywalizację w telewizji bądź w internecie.

– Decyzja o organizacji turnieju bez fanów nie była łatwa, ale była jedyną słuszną. Aby zminimalizować ryzyko epidemiologiczne, musieliśmy ograniczyć liczbę osób, które w trakcie zmagań będą na obiekcie – przyznała Stacey Allaster, dyrektorka US Open.

Przypomnijmy tylko, że na początku marca – w związku z pandemią Covid-19 – wstrzymano wszystkie imprezy pod szyldem WTA, ATP i ITF. Zgodnie z oficjalnymi komunikatami nie zostaną wznowione przed 31 lipca. Pierwsze turnieje odbędą się od 3 sierpnia w Palermo (kobiety) oraz od 14 sierpnia w Waszyngtonie (mężczyźni).

Sport.RIRM

drukuj