WTA Indian Wells. Iga Świątek wyeliminowana

Iga Świątek przegrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko (4:6, 3:6) w 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA w Indian Wells. Polce nie udał się rewanż za porażkę w ich jedynym wcześniejszym pojedynku w 2019 roku w Birmingham.

Tenisistka z Raszyna do tej pory grała w Kalifornii bardzo dobrze, pokonując bez straty seta Chorwatkę Petrę Martic i Rosjankę Weronikę Kudermietową. We wtorek prowadziła w pierwszym secie 4:3 i miała swój serwis, ale nie wykorzystała przewagi. Drugą partię rozpoczęła od przełamania serwisu Łotyszki i prowadziła 3:1, lecz pięć kolejnych gemów wygrała rywalka.

W singlu w drugiej rundzie zostały wyeliminowane zostały Magda Linette i Magdalena Fręch, a w kwalifikacjach Katarzyna Kawa. W pierwszej rundzie debla przegrała natomiast Alicja Rosolska, która występowała z Japonką Nao Hibino.