Wimbledon. Radwańska w II rundzie

Agnieszka Radwańska pokonała Ukrainkę Katerynę Kozłową 6:2, 6:1 i bez problemu zameldowała się w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z „trójką” krakowianka w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Chorwatką Aną Konjuh.


Radwańska poznała już w 2012 roku smak finału na londyńskich kortach. Powtórka sprzed czterech lat byłaby dla Polki wielkim osiągnięciem. Pierwsza runda dla „Isi” miała być jedynie szybką przeprawą przed kolejnymi przeszkodami.

Wimbledon ChampionshipsW pierwszym gemie Kateryna Kozłowa miała break pointa, ale zmarnowała swoją szansę niecelnym slajsem z bekhendu. Naszej tenisistce szybko zapaliła się „lampka” ostrzegawcza i przycisnęła rywalkę, sama uzyskując przełamanie (2:0). „Isia” powtórzyła to samo w czwartym gemie, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść skutecznym forhendem. Chwila dekoncentracji sprawiła, że Ukrainka zaczęła gonić polską tenisistkę (5:2), ale ta szybko opanowała sytuację i zakończyła seta doskonałym wolejem (6:2).

Agnieszka RadwańskaDruga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – niewykorzystanym break pointem Kozłowej. Polka zabłysnęła dwoma powrotami z 15-40 w czwartym i z 0-30 w piątym gemie, co dało jej prowadzenie 4:1. O ile pierwszą piłkę meczową Ukrainka zdołała jeszcze obronić, o tyle druga była już dla niej pożegnaniem z turniejem (6:1).

Radwańska w kolejnej rundzie zmierzy się z Chorwatką Aną Konjuh, która pokonała Włoszkę Karin Knapp 6:3, 6:3.

***

Wimbledon, kort trawiasty, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:2, 6:1

Sport.RIRM

drukuj