Siatkówka plażowa. Kantor i Łosiak najlepsi przed polską publicznością

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali warszawski turniej World Tour w siatkówce plażowej. W finale Polacy pokonali Brazylijczyków Vitora Felipe i Evandro Oliveirę 2:1 (27:29, 21:13, 15:12).

Po dziesięciu edycjach w Starych Jabłonkach i trzech w Olsztynie siatkówka plażowa na najwyższym poziomie przeniosła się do Warszawy. Na polskiej ziemi biało-czerwoni jeszcze nie triumfowali. Blisko w 2011 roku byli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, jednak wtedy musieli obejść się smakiem. Teraz przed szansą stanęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Okazji nie zmarnowali.

W finale Polacy wykrzesali z siebie resztki sił. Dzień wcześniej rozegrali trzy spotkania, podobnie zresztą jak Vitor Felipe i Evandro Oliveira. W premierowym secie biało-czerwoni mieli już trzy piłki setowe. Każdą z nich zmarnowali. Polegli 27:29 po tym, jak Brazylijczycy zablokowali Piotra Kantora.

Druga odsłona była wyrównana tylko do stanu 5:5. Wtedy cztery oczka z rzędu padły łupem gospodarzy (9:5 i 15:10). Ostatecznie seta wygrali 21:13. W decydującej partii biało-czerwoni kontynuowali wspaniałą grę. Przy prowadzeniu 10:5 złapał ich jednak potężny kryzys. Seria straconych punktów mogła przysporzyć kibicom sporego bólu głowy. Polacy obudzili się przy 11:10 i ostatecznie zwyciężyli 15:12.

To drugi triumf tego duetu w zawodach Wolrd Tour. Wcześniej wygrali w Rio de Janeiro (2016).