fot. PAP/Adam Warżawa

Siatkarz Michał Kubiak ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery

Mój czas w biało-czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu. Teraz została postawiona kropka nad „i” – napisał w piątek na swoim profilu na Instagramie siatkarz Michał Kubiak.


Michał Kubiak zamieścił obszerny wpis na Instagramie, w którym ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Treść pełna była podziękowań skierowanych m.in. do rodziny, zawodników czy kibiców.

„Chciałbym podziękować przede wszystkim mojej wspaniałej żonie, bez której to wszystko by się nie udało. (…) Dziękuję za zostawienie swoich marzeń i ambicji z boku tylko po to, żebym mógł spełniać swoje. (…) Tato, dziękuję za wszystkie lekcje, które dostałem. Twoje >>nie wymiękaj<< chodzi za mną do teraz” – napisał Michał Kubiak.

Siatkarz występował w reprezentacji Polski od 2011 roku. Przez długi czas był także jej kapitanem.

„Jestem szczęśliwy, że będąc na parkiecie mogłem przez 12 lat śpiewać >>Mazurka Dąbrowskiego<< i dawać kibicom powody do radości. Jeśli dzięki temu, co pokazywałem na boisku, mogłem zainspirować choć jedną osobę, to czuję się spełniony” – zaznaczył.

Jak napisał, „siatkówka reprezentacyjna otworzyła przed nim wiele drzwi”.

„Zwiedziłem prawie cały świat, poznałem wielu wspaniałych i inspirujących ludzi. Mam mnóstwo wspomnień, które zostaną za mną na zawsze. Właśnie za te wspomnienia człowiek dałby się pokroić, żeby móc przeżyć to jeszcze raz” – wspominał mistrz świata.

Michał Kubiak podkreślił, że „nie żegna się na zawsze”.

„Mimo, że moja kariera reprezentacyjna dobiegła końca, to mam zamiar jeszcze trochę pograć. Nie żegnam się więc na zawsze. Na to przyjdzie jeszcze czas. Być może będzie mi dane zagrać jeszcze na polskich parkietach i pożegnać się z Wami osobiście” – zakończył siatkarz.

34-letni przyjmujący dwukrotnie wywalczył mistrzostwo świata (2014, 2018), wygrał Ligę Światową (2012), zdobył trzy brązowe medale mistrzostw Europy (2011, 2019, 2021), srebro Ligi Narodów (2021) oraz trzy medale Pucharu Świata – dwa srebrne (2011, 2019) i brązowy (2015). Obecnie od 2016 roku reprezentuje barwy japońskiego klubu Panasonic Panthers.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl