fot. PAP/EPA

Skoki narciarskie. Czterech Słoweńców na czele zawodów w Planicy. Kamil Stoch jedenasty

Zakończyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Cztery pierwsze miejsca zajęli Słoweńcy. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zakończył zmagania na 11. pozycji.


Najlepszy w piątkowym konkursie był Ziga Jelar. 24-latek w pierwszej serii osiągnął 232 m, a w drugiej poprawił się do 239 metrów, dzięki czemu wywalczył pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo. Za nim uplasowali się kolejno Peter Prevc (226 i 237 m), Anże Lanisek (230 i 230,5 m) oraz Timi Zajc (228 i 224 m).

Na piątym miejscu zawody zakończył Ryoyu Kobayashi, który jest bliski zdobycia Kryształowej Kuli. Japończyk ma 89 punktów przewagi nad Niemcem Karlem Geigerem, a do końca sezonu pozostał zaledwie niedzielny konkurs indywidualny.

Spośród „Biało-Czerwonych” najlepszy był Kamil Stoch. Po pierwszej serii dzięki 228 m Polak zajmował 7. miejsce, ale w drugiej części zawodów poszybował na 222 m i ostatecznie zajął 11. lokatę. Zadowolony nie może być także Piotr Żyła, który zakończył zmagania na 18. pozycji i stracił szanse na walkę o małą Kryształową Kulę.

W zawodach wzięło udział jeszcze trzech podopiecznych Michala Doleżala. Jakub Wolny skończył rywalizację na 15. miejscu, Andrzej Stękała był 20., a Dawid Kubacki uplasował się na 26. pozycji.

W sobotę w Planicy odbędą się zmagania drużynowe. Polacy wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

Sport.RIRM

drukuj