Serie A. Stara Dama wygrywa w Genui i zapewnia sobie czwarty z rzędu tytuł!

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua 1:0 w meczu 34. kolejki Serie A i zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch. Bramkę dającą trzy punkty Starej Damie zapewnił Arturo Vidal w 32. minucie spotkania.

Juventus od pierwszego gwizdka arbitra rzucił się do ataku. Fernando Llorente już na samym początku próbował zdobyć bramkę, która ustawiłaby spotkanie, lecz starania snajpera Bianconerich były nieudolne. W odpowiedzi z dalszej odległości minimalnie niecelnie przymierzył Pedro Obiang. Chwilę później gospodarze znowu mogli pokonać Gianluigiego Buffona, jednak Samuel Eto’ i Luis Muriel  nie wykorzystali nadarzających się okazji.

W 25. minucie Llorente uciekł defensorom miejscowych i uderzył z powietrza. Emiliano Viviano nie musiał interweniować, ponieważ futbolówka poleciała w trybuny. Siedem minut później Stephan Lichtsteiner zagrał w pole karne Viviano. Do piłki skoczyli Llorente i Arturo Vidal, a piłka spadła na głowę Chilijczyka, który bez problemów wpakował ją do siatki. Blucerchiati do przerwy starali się wyrównać, lecz ich wysiłki okazały się być daremne.

Po przerwie Stara Dama zaczęła spokojnie, czekając na przeciwnika i wolno rozgrywając piłkę. W 53. minucie ochoty do walki nabrali gracze z Genui. Tłoczno zrobiło się w polu karnym Buffona, mimo to Alessio Romagnoli i Eto’o nie potrafili pokonać golkipera gości. Pięć minut później Carlos Tevez przyśpieszył grę Juve i oddał groźny strzał, który przysporzył kłopotów Viviano, bramkarz Sampdorii sparował piłkę na rzut rożny.

W 64. minucie Gonzalo Bergessio miał okazję do wyrównania, ponieważ stanął sam na sam z Buffonem. Uderzenie zmiennika Luci Rizzo było nieczyste, dlatego też nie doprowadziło do wyrównania. Do końca spotkania Sampdoria walczyła, aby nie skończyć piątego spotkania bez zwycięstwa, lecz defensywa Juve okazała się nie do przejścia.

Juventus Turyn po zwycięstwie nad Sampdorią mógł cieszyć się z czwartego z rzędu tytuły mistrza Włoch. Teraz czeka ich trudna przeprawa z Realem Madryt w 1/2 finału Ligi Mistrzów.  Natomiast Sampdoria nie wygrała piątego z kolei spotkania w Serie A i jak na razie zajmuje piąte miejsce. Po tym weekendzie powinna jednak spaść, ponieważ Genoa i ACF Fiorentina jeszcze nie walczyły o punkty w 34. kolejce Serie A.