Sensacja w Niemczech, Gibraltar znów na łopatkach

Reprezentacja Niemiec zremisowała u siebie z Irlandią. Gości w doliczonym czasie gry uratował John O’Shea. W innym meczu polskiej grupy Gruzja łatwo pokonała Gibraltar 3:0.

Mecz Niemców z Irlandią przypominał sobotnie spotkanie na stadionie narodowym z Polską. Podopieczni Joachima Loewa atakowali, ale nie mogli znaleźć drogi do bramki Davida Forde. Strzelali Erik Durm, Mario Goetze i Antonio Rudiger. W szał radości miejscowych kibiców dopiero w 71. minucie wprowadził Toni Kroos, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Millwall. Dziesięć minut później Goetze mógł podwyższyć, jednak świetnie interweniował golkiper przyjezdnych. „Do póki piłka w grze”– mówi piłkarski klasyk. To powiedzenie sprawdziło się po raz kolejny. W doliczonym czasie gry w polu karnym odnalazł się John O’Shea i wyrównał stan meczu. Po wznowieniu gry przez naszych zachodnich sąsiadów sędzia zakończył pojedynek. Wynik absolutnie nie odzwierciedlał wydarzeń boiskowych.

W drugim spotkaniu naszej grupy Gruzja z łatwością pokonała zespół Gibraltaru 3:0. Gruzini strzelali w 9., 19. i 68. minucie meczu.

Niemcy – Irlandia 1:1 (0:0)
Toni Kroos 71′ – John O’Shea 90′

Gibraltar – Gruzja 0:3 (0:2)
Nikołoz Gelaszwili 9′ Tornike Okriaszwili 20′ Dżaba Kankawa 69′

Tabela:

tabela, euro

Sport/RIRM

drukuj