Premier League. W hicie kolejki Arsenal remisuje z City!

Arsenal Londyn zremisował z Manchesterem City 1:1 w meczu 32. kolejki Premier League. Przed przerwą prowadzenie gościom zapewnił David Silva. W drugich 45. minutach wyrównującą bramkę zdobył Mathieu Flamini.

Od początku spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze The Citizens. Arsenal nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Joe Harta. Goście przewagę udokumentowali w 18. minucie. Z ostrego kąta potężnym strzałem popisał się Edin Dzeko. Bośniak trafił w słupek, jednak piłka wylądowała pod nogami Davida Silvy. Hiszpan nie miał problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego. Po chwili futbolówkę w siatce umieścił Mathieu Flamini. Arbiter Mike Dean odgwizdał spalonego i słusznie nie uznał trafienia francuskiego pomocnika. Zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali swoich kibiców wspaniałymi zagraniami. Nie brakowało za to brzydkich fauli. Przed przerwą żółte kartki ujrzeli Kompany, Toure, Rosicky i Silva.

W 52. minucie po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Szczęsnego. Po centrze z prawej strony boiska o piłkę walczyli Dzeko i Mertesacker. Ostatecznie futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Po chwili Kanonierzy doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Podolskiego z lewej strony silnym uderzeniem z 11. metrów zamknął Flamini. Arsenal próbował iść za ciosem. Groźnym dośrodkowaniem popisał się Bacary Sagna, jednak w polu karnym nikt nie zamknął akcji francuskiego obrońcy. W 60. minucie bliski zdobycia gola był Podolski. Strzał Niemca fantastycznie obronił Joe Hart. Z czasem gra się uspokoiła, a o kolejną bramkę zaczęli zabiegać The Citizens. Strzał z dystansu Fernandinho obronił Wojciech Szczęsny. Pod bramką Kanonierów zakotłowało się w 75. minucie. Najpierw uderzenie z najbliższej odległości Toure klatką piersiową obronił Szczęsny. Polskiego golkipera próbował pokonać Dzeko, jednak dobitka Bośniaka została zablokowana przez obrońców. The Gunners próbowali, ale do końca meczu nie udało się im zdobyć zwycięskiego gola. Szlagier 32. kolejki Premier League zakończył się remisem.

W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odniosły Manchester United i Southampton. Rozczarowali zawodnicy Chelsea, którzy ulegli na wyjeździe Crystal Palace 0:1. Zwycięstwo gospodarzom dało samobójcze trafienie Terry’ego w 52. minucie.

Arsenal Londyn – Manchester City 1:1 (0:1)

M. Flamini 53’ – D. Silva 18’

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Arteta, Flamini, Rosicky, Cazorla, Podolski (79’ Oxlade-Chamberlain) – Giroud (85’ Sanogo)

City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Toure, Fernandinho, Navas (64’ Milner), Silva, Nasri (81’ Garcia) – Dzeko (85’ Negredo)

Manchester United – Aston Villa 4:1 (2:1)