Puchar Anglii. Gol Grosickiego to za mało, Hull odpada z rozgrywek

Hull City pożegnało się z Pucharem Anglii. W 1/16 finału rozgrywek „Tygrysy” uległy przed własną publicznością Chelsea Londyn 1:2. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki.

Hull City – Chelsea Londyn 1:2 (0:1)
Kamil Grosicki 78′ – Michy Batshuayi 6′ Fikayo Tomori 64′

Polak zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się w 60. minucie. Chwilę później Chelsea podwyższyła na 2:0 po golu wychowanka klubu z niebieskiej części Londynu – Fikayo Tomoriego.

Hull nie zamierzało składać broni i w 78. minucie zmniejszyło straty. Kamil Grosicki uderzył z rzutu wolnego – futbolówka odbiła się od muru i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Willy’ego Caballero. Dla naszego rodaka, licząc wszystkie klubowe rozgrywki, było to ósme trafienie w bieżącym sezonie.

Podopiecznych Granta McCanna na więcej jednak nie było już stać. „Tygrysy” ostatecznie przegrały 1:2 i tym samym pożegnały się z Pucharem Anglii na etapie czwartej rundy.