Serie A. Napoli uległo Atalancie, piękne trafienie Zielińskiego

W hicie 23. kolejki Serie A piłkarze Atalanty Bergamo pokonali u siebie SSC Napoli 4:2. Wszystkie gole padły po przerwie, a jednego z nich strzelił Piotr Zieliński.

Atalanta Bergamo – SSC Napoli 4:2 (0:0)
Duvan Zapata 52′ Robin Gosens 64′ Luis Muriel 71′ Cristian Romero 79′ – Piotr Zieliński 58′ Robin Gosens 75′(sam.)

W roli głównej reprezentant Polski wystąpił w 58. minucie spotkania. Wówczas otrzymał długie podanie od Matteo Politano, wbiegł w pole karne między dwóch obrońców rywali i ładnym uderzeniem z pierwszej piłki zmusił do kapitulacji Pierluigiego Golliniego.

Piotr Zieliński zdobył tym samym swoją piątą ligową bramkę w obecnym sezonie. Licząc natomiast wszystkie klubowe rozgrywki, uzbierał sześć trafień w trzydziestu występach.

Nasz rodak strzelił gola na 1:1, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Atalanty, którzy pokonali Napoli 4:2. Dzięki kompletowi punktów, podopieczni Gian Piero Gasperiniego wskoczyli na piąte miejsce w tabeli. „Azzurri” z kolei spadli na siódmą pozycję.