Seria A. Porażka Interu z Violą, zwycięski gol Glika

W hicie 25. kolejki Seria A Inter Mediolan przegrał na San Siro z ACF Fiorentiną 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mohamed Salah. Kamil Glik był bohaterem spotkania Torino – Napoli. Jego bramka z 68. minuty dała 3 punkty rzymianom.

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły kilka groźnych sytuacji. Inter przeważał, ale tylko raz poważnie zagroził bramce gości. Strzał Fredy’ego Guarina odbił się od zewnętrznej części słupka. Natomiast Fiołki kilka razy próbowały pokonać Samira Handanovicia. Swoje sytuacje mieli m.in.: Alessandro Diamanti, Khouma Babacar i Jasmin Kurtić, ale żaden z nich nie potrafił otworzyć worka z bramkami.

Po przerwie przebieg gry się nie zmienił. Obie ekipy niemrawymi atakami próbowały zdobyć bramkę. W 55. minucie prezent od gospodarzy otrzymali piłkarze Violi. Dośrodkowanie w pole karne złapał Handanović. Jego chwyt był na tyle nie pewny, że wypuścił piłkę z rąk. Błąd golkipera mediolańczyków pewnie wykorzystał Mohamed Salah. W 71. minucie niepilnowany Mauro Icardi dostał znakomite podanie od Xherdana Shakiriego. Skrzyłowy Interu huknął ponad bramką Neto. W ostatnich sekundach spotkania Nerazzurri miało najlepszą okazję do strzelenia bramki. Neto fenomenalnie obronił jednak główkę Rodrigo Palacio.

Po 25. kolejkach Viola jest na 5. miejscu, a Inter zajmuje 9. pozycję.

***

Inter Mediolan – ACF Fiorentina 0:1 (0:0)
Mohamed Salah 55′

Inter: Samir Handanowić – Hugo Campagnaro, Nemanja Vidić, Juan Jesus, Davide Santon (78′ Danilo D`Ambrosio) – Fredy Guarin, Gary Medel, Marcelo Brozović, Mateo Kovacić (73′ Rodrigo Palacio) – Lukas Podolski (65′ Xherdan Shaqiri), Mauro Icardi

Fiorentina: Neto – Nenad Tomosić, Stefan Savić, Gonazalo Rodriguez, Manuel Pasqual – Jasmin Kurtić, Milan Badelj, Alberto Aquilani (80′ Juan Manuel Vargas) – Alessandro Diamanti (73′ Joaquin), Josip Ilicić, Khouma Babacar (43′ Mohamed Salah)

Żółte kartki: Juan Jesus, Nemanja Vidić, Marcelo Brozović (Inter) oraz Alberto Aquilani, Alessandro Diamanti (Fiorentina)

W pierwszej połowie spotkania na Stadio Olimpico di Torino brakował z obu stron klarownych sytuacji do strzelenia gola. Powodem była obawa przed groźnym kontratakiem drużyny przeciwnej. Jedynie Jonathan de Guzman nie bał się pojedynków z defensorami gospodarzy. W 37. minucie uderzył prosto w ręce Daniele Padelliego. Było to jedyna godna uwagi sytuacja w pierwszej połowie.

Po zmianie  stron pierwsi zaatakowali goście. Gonzalo Higuain huknął tak potężnie, że Padelli w obawie przed błędem wolał wypiąstkować. Napoli natychmiast odpowiedziało celnym strzałem Fabio Quagiarelli. Mariano Andujar bez problemów wyłapał uderzenie Włocha. Kluczowym momentem spotkania był rzut rożny wykonywany przez Alexandra Farneruda. Jego centra spadła na głowę Kamila Glika, a Polak otworzył wynik spotkania. W 79. minucie Manolo Gabbiadini mógł strzelić gola wyrównującego, jednak gospodarzy od utraty bramki uratował słupek. Przyjezdni próbowali odrobić straty, ale brak pomysłu i czasu spowodował, że Torino po końcowym gwizdku cieszyło się ze zwycięstwa.

Po 25. kolejkach Napoli zajmuje 3. lokatę, natomiast zespół Kamila Glika plasuje się na 8. pozycji.