Ekstraklasa. Sześć goli w Gliwicach. Hat-trick Pelle van Amersfoorta!

Serię spotkań rozgrywanych w ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy kończył mecz Piasta Gliwice z Cracovią. Zawodnicy obu drużyn stanęli na wysokości zadania i zapewnili kibicom wiele emocji. Zwycięstwo „Pasów” przypieczętował Pelle van Amersfoort, który zanotował hat-trick.

Waldemar Fornalik oraz Michał Probierz to trenerzy, którzy mogą się pochwalić najdłuższym stażem spośród szkoleniowców obecnie pracujących w Ekstraklasie. Pierwszy z nich prowadził zespoły na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce w 441 meczach, zaś drugi w 461.

Piast Gliwice w ostatnim czasie znalazł się w dołku, notując przegrane z Zagłębiem Lubin (0:1) oraz Lechią Gdańsk (0:1). Nie wpłynęło to jednak negatywnie na ich postawę w niedzielnym spotkaniu. Od początku wykazywali się wolą walki i to oni prowadzili grę. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Kądzior. Skrzydłowy skorzystał na rykoszecie, po którym futbolówka trafiła pod jego nogi i mocnym strzałem pokonał Lukasa Hrosso. Radość „Piastunek” nie trwała długo. Michal Siplak zacentrował z rzutu wolnego, a Cornel Rapa głową skierował piłkę do siatki. Stałe fragmenty gry były bardzo mocną bronią krakowian. W 34. minucie ponownie z rzutu wolnego dośrodkowywał Siplak, a gola „główką” zdobył Pelle van Amersfoort.

Po zmianie stron lepsi byli przyjezdn, co zaowocowało podwyższeniem prowadzenia po niespełna godzinie gry. Marcos Alvarez zewnętrzną częścią stopy podał do Karola Knapa. Próba pomocnika została odbita przez Frantiska Placha, jednak nikt nie był w stanie zatrzymać dobitki van Amersfoorta. W 60. minucie odpowiedzieli zawodnicy Piasta. Po wrzutce Alexandrosa Katranisa w polu karnym Cracovii doszło do zamieszania. Najlepiej odnalazł się w nim Michael Ameyaw, który zanotował kontaktowego gola. Podopieczni Michała Probierza nie zamierzali odpuszczać. Po jednym z kontrataków Pelle van Amersfoort po raz trzeci w tym meczu pokonał Frantiska Placha. Holender z siedmioma bramkami jest obecnie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Cracovii 4:2.