fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Wiśle. Sprawdzone nazwiska na inaugurację

12 Polaków zobaczymy na inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. To sprawdzone nazwiska. O czołowe lokaty powinni walczyć Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.


Po raz drugi w historii Polska zainauguruje cykl Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle pojawi się światowa czołówka, a w niej nie mogło zabraknąć miejsca dla reprezentantów Polski. Z kadry A w konkursach wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot. To między nimi powinna rozstrzygnąć się walka o cztery miejsca na sobotnią rywalizację drużynową.

Z kadry B Maciej Maciusiak postawił na: Aleksandra Zniszczoła, Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękałę. To także sprawdzone nazwiska, które w ostatnich latach przewijały się i na Pucharze Kontynentalnym, i na Pucharze Świata.

Weekend z PŚ w Wiśle rozpocznie się w piątek. O 16.00 odbędzie się oficjalny trening. Na 18.00 zaplanowano kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Sport.RIRM

drukuj