fot. PAP

Biegi narciarskie. Zwycięska Bjoergen, dobra forma Kowalczyk

Na półfinale sprintu techniką klasyczną swój pierwszy tegoroczny występ w Pucharze Świata zakończyła Justyna Kowalczyk. Pozycja Polki mogła być wyższa, gdyby nie upadek w biegu decydującym o awansie do najważniejszego wyścigu. Najszybsza w fińskim Kuusamo okazała się Norweżka Marit Bjoergen.


Nasza najlepsza zawodniczka pokazała się z bardzo dobrej strony przed zaplanowanym na niedzielę biegiem na 10 km stylem klasycznym, który od lat jest jej największą specjalnością. O porażce Kowalczyk w półfinale przesądził fatalny w skutkach upadek, przez który mistrzyni olimpijska z Soczi spadła z pierwszego na trzecie miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 7. pozycji.

Bezkonkurencyjna w finale była Marit Bjoergen. Norweżka wyprzedziła na finiszu Słowenkę Katję Visnar. Kolejne miejsca zajęły Maiken Kaspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg. Słabo spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Żadna z trójki Ewelina Marcisz, Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Kubińska nie przebrnęła nawet kwalifikacji.

***

Wyniki:

kowalczyk, wyscig

Sport/RIRM

drukuj