Skoki narciarskie. Czterech Polaków w Engelbergu

Czterech Polaków wystartuje dziś w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Podczas wczorajszych kalifikacji najlepszy z białoczerwonych był Piotr Żyła. Zajął 10. miejsce, oddając skok na odległość 128,5 metra.


Kwalifikację wygrał Słoweniec Jernej Damjan. W dzisiejszym konkursie zobaczymy z naszych reprezentantów także: Jana Ziobrę, Klemensa Murańkę oraz Dawida Kubackiego.

Jak zawsze ostatnie konkursy Pucharu Świata przed Bożym Narodzeniem odbędą się na bardzo ładnie położonej i uroczej miejscowości szwajcarskiej – Engelbergu. Polacy oczywiście wystąpią w tym konkursie. Nie możemy jednak spodziewać się tak świetnych wyników jak przed rokiem. Wówczas w jednym konkursie zwyciężył Jan Ziobro, a w drugim Kamil Stoch. Teraz każde wejście do pierwszej dziesiątki pod nieobecność ciągle leczącego kontuzję Stocha będzie sporym sukcesem – akcentuje Krzysztof Miklas, komentator sportowy.

Po Świętach Bożego Narodzenia skoczkowie zbiorą się – jak co roku od 69 lat – w Oberstdorfie, by rozpocząć Turniej Czterech Skoczni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl