PŚ w biegach. Weng najlepsza, Kowalczyk trzynasta w biegu łączonym

Justyna Kowalczyk zajęła 13. miejsce w biegu łączonym w kanadyjskim Canmore. Szósty etap cyklu Ski Tour Canada wygrała Heidi Weng, która wyprzedziła swoje rodaczki Therese Johaug i Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Cross Country Skiing World CupKowalczyk znacznie lepiej wypadła w pierwszej części biegu, podczas której zawodniczki poruszały się po trasie „klasykiem”. Na pomiarze czasu, po pokonaniu 4.7 km, Polka została sklasyfikowana na wysokiej, czwartej pozycji. Na kolejnym odcinku trasy straciła jednak nieco dystansu do czołówki, w efekcie czego na zmianę nart dotarła jako jedenasta. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej nie odrobiła strat techniką dowolną i ostatecznie uplasowała się na trzynastej lokacie.

Rywalizacja o wygraną rozstrzygnęła się dopiero na ostatnich metrach. O pierwsze miejsce walczyły ze sobą Norweżki – Therese Johaug oraz Heidi Weng. Mocniejsza okazała się ta druga, która wyprzedziła koleżankę z reprezentacji zaledwie o 0.8 sekundy. Podium uzupełniła Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Na dwa biegi przed zakończeniem sezonu coraz bliżej zdobycia Kryształowej Kuli jest Therese Johaug. Jej przewaga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad szóstą dziś Ingvild Flugstad Oestberg wzrosła do 200 punktów. Na 17. pozycji utrzymała się Justyna Kowalczyk.

Cross Country Skiing World CupWORLD CUP CROSS COUNTRY SKIING

Kolejne zawody z cyklu Ski Tour Canada rozegrane zostaną już w najbliższy piątek. Wówczas panie wystartują w biegu na 10 km techniką dowolną. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 17:45 czasu polskiego.