MŚ w biathlonie. Złoto Marie Dorin Habert w biegu indywidualnym, Krystyna Guzik siódma

Marie Dorin Habert triumfowała w biathlonowym biegu indywidualnym na 15 km podczas mistrzostw świata w Oslo. Niewiele do medalu zabrakło Krystynie Guzik, która zajęła 7. miejsce.

Zawody początkowo miały rozpocząć się o 15:30, jednak z powodu złej aury organizatorzy przełożyli bieg na godzinę 13:00. Warunki pogodowe nie były zbyt korzystne – zawodniczkom towarzyszył padający śnieg.

Ściganie dobrze rozpoczęła Krystyna Guzik, która podczas dwóch pierwszych wizyt na strzelnicy była bezbłędna i na półmetku rywalizacji ustępowała jedynie Francuzkom – Marie Dorin Habert oraz Anais Bescond. Reprezentantka Polski straciła swoją pozycję na trzecim strzelaniu, kiedy to zanotowała jedno pudło. Ostatnie pięć strzałów trafiło do celu, dzięki czemu Guzik minęła linię mety jako siódma, a do podium zabrakło jej niespełna trzynastu sekund.

IBU Biathlon World ChampionshipsIBU Biathlon World Championships

Jedną z ostatnich zawodniczek wbiegających na trasę była Magdalena Gwizdoń, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu w pozycji leżącej i poprawnemu biegowi liczyła się w walce o brązowy medal. Doświadczona biathlonista wypuściła brąz z rąk dopiero podczas czwartej wizyty na strzelnicy. Gwizdoń nie trafiła w trzeciej próbie, co kosztowało ją miejsce nawet w czołowej dziesiątce. Polka, w końcowym rozrachunku, zajęła 12. miejsce.

Do trzeciego strzelania na przodzie stawki utrzymywała się Monika Hojnisz, ale jedna niecelna próba pozbawiła ją marzeń o pierwszej dziesiątce. Ostatecznie, z trzema pudłami, uplasowała się na 40. pozycji. Tuż za jej plecami sklasyfikowana została Weronika Nowakowska.

Złoto wywalczyła Marie Dorin Habert, która walkę o pierwsze miejsce stoczyła z Anais Bescond. Francuzka wyprzedziła swoją rodaczkę o ponad dwanaście sekund. Podium uzupełniła Niemka Laura Dahlmeier.