fot. PAP/EPA

Biathlon. Nieskuteczna pogoń Makarainen za Domraczewą

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg na dochodzenie kobiet rozegrany w słoweńskiej Pokljuce. Za plecami Białorusinki finiszowały Kaisa Makarainen i Walja Semerenko. Najlepiej z Polek zaprezentowała się ponownie Weronika Nowakowska-Ziemniak, plasując się na 15. pozycji.


Women 10 km PursuitSzansę na powtórzenie świetnego rezultatu ze sprintu już w pierwszym strzelaniu zaprzepaściła Gabriela Soukalova. Czeszka zanotowała trzy pudła i spadła w klasyfikacji na odległą lokatę. Zaistniałą sytuację wykorzystały bezbłędne Daria Domraczewa, Walja Semerenko i Dorothea Wierer. Dołączyła do nich Kaisa Makarainen, która po ostatnim niepowodzeniu rozpoczęła marsz na podium biegu pościgowego. Finka ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Minimalnie lepsza od niej okazała się Domraczewa, która miała zdecydowanie lepszą pozycję startową. Białorusinka wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej o 10 sekund. Za plecami tej dwójki toczyła się zacięta walka o trzecie miejsce. Więcej sił zachowała Semerenko, minimalnie wyprzedzając na finiszu Wierer.

Przyzwoicie spisały się reprezentantki Polski. Najlepsza z naszych pań była Weronika Nowakowska-Ziemniak, plasując się ostatecznie na 15. pozycji. Duży skok zanotowała Krystyna Guzik, która dzięki świetnemu strzelaniu awansowała z 48. na 22. lokatę. Kolejne punkty dopisała do swojego dorobku Monika Hojnisz – dziś 35.

***

Wyniki:

biathlon--poscigowy

Klasyfikacja generalna:

biathlon-poscig-gen

Sport/RIRM

drukuj