Primera Division. Suarez bohaterem Katalonii, Real skarcony przez Barcę

170. ligowe El Clasico zakończyło się wygraną FC Barcelony. Duma Katalonii pokonała przed własną publicznością Real Madryt 2:1. Zwycięskie bramki zdobyli Jeremy Mathieu i Luis Suarez. Jedynego gola dla Królewskich zapisał na swoim koncie Cristiano Ronaldo.

Obie drużyny w trwającym sezonie notowały już swoje wzloty i upadki. Gdy Królewscy mogli poszczycić się serią 22. triumfów z rzędu, rzadko kto spodziewał się, że w marcu punkty z Santiago Bernabeu wywiezie Villarreal. Później podopieczni Carlo Ancelottiego polegli w starciach z Athletic Bilbao i Schalke, a humory poprawiła im skromna wygrana z Levante. Równą formę przez cały sezon prezentuje Barcelona. Porażki Dumy Katalonii z Realem Sociedad i Malagą uznać można jedynie za wypadki przy pracy.

Już w 3. minucie Blaugrana potwierdziła, że na Camp Nou o punkty Realowi będzie niezwykle trudno. Niedokładność gospodarzy zaprzepaściła jednak szansę na objęcie prowadzenia. Bardzo aktywny był zwłaszcza Luis Suarez, którego chwilę później skutecznie zatrzymał Daniel Carvajal. Pierwszą naprawdę groźną akcję Królewscy przeprowadzili w 12. minucie. Po fantastycznym rajdzie Marcelo futbolówka wylądowała pod nogami Karima Benzemy. Francuz poszukał na długim słupku Cristiano Ronaldo, a ten obił jedynie poprzeczkę bramki strzeżonej przez Claudio Bravo.

Chwilę później stało się to, na co całe Camp Nou czekało z niecierpliwością. Po dośrodkowaniu Lionela Messiego Jeremy Mathieu uprzedził interweniującego Sergio Ramosa i głową umieścił piłkę w siatce. W 26. minucie strzelec gola dobrze zachował się w obronie, zatrzymując kolejny rewelacyjny rajd Marcelo. Po pół godzinie gry powinno być 2:0, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Neymar. Zamiast tego Barcelona musiała… oglądać radość Los Blancos. Doskonałe podanie od Luki Modricia otrzymał Karim Benzema. Francuz piętką odegrał do CR7, a ten nie dał szans Claudio Bravo. 1:1 na Camp Nou!

Jeszcze przed przerwą piłka ponownie wylądowała w siatce Blaugrany. Cristiano Ronaldo, który podawał do Garetha Bale’a, znajdował się jednak na pozycji spalonej, co nie uciekło uwadze arbitra dzisiejszego spotkania. Przed kolejną szansą Walijczyk stanął w 44. minucie, jednak jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

Drugą część meczu zdecydowanie aktywniej rozpoczęli podopieczni Carlo Ancelottiego. Po uderzeniu Karima Benzemy piłkę do boku sparował Bravo. Po kilku bezbarwnych minutach pozornie niegroźna akcja dała Barcelonie upragnione prowadzenie. Dani Alves dograł z głębi pola do wybiegającego na pozycję Luisa Suareza. Mimo obecności Pepe, Urugwajczyk zdołał opanować futbolówkę i mierzonym strzałem trafił do siatki Ikera Casillasa.

Real chciał szybko odpowiedzieć, jednak próba Isco została zablokowana. Po rzucie rożnym z lewej strony boiska nad poprzeczką główkował Ronaldo. W kolejnych minutach na murawie zaczęło robić się coraz bardziej agresywnie. Arbiter ukarał żółtymi kartkami Javiera Mascherano, Isco i Andresa Iniestę, a w międzyczasie z bólu zwijał się Sergio Ramos.

Szukający gola Królewscy rozluźnili nieco szyki obronne, z czego skorzystać chcieli Neymar i Messi. Brazylijczyk był jednak dzisiaj wybitnie nieskuteczny i raz za razem marnował wypracowane sobie pozycje. W 78. minucie Katalonię uratowała doskonała parada Claudio Bravo. Chilijczyk rzucił się do piłki, która po uderzeniu Benzemy odbiła się jeszcze od Gerarda Pique i zmierzała do siatki Barcelony. Końcówka spotkania ponownie należała do Blaugrany. Los Blancos przed utratą kolejnego gola dwukrotnie ratował Iker Casillas. Niepocieszony był Jordi Alba, który nie potrafił pokonać hiszpańskiego golkipera w pojedynku sam na sam.

Po trzech doliczonych minutach arbiter zdecydował się zakończyć dzisiejsze spotkanie. 170. ligowe El Clasico padło łupem podopiecznych Luisa Enrique. W tabeli Primera Division przewaga Barcy nad Realem wzrosła do czterech punktów.