Puchar Niemiec. Wymęczony awans Bayernu

Regulaminowe 90 minut nie dało rozstrzygnięcia, dodatkowe 30 również zakończyło się bezbramkowym remisem. Dopiero seria rzutów karnych dała wynik promujący Bayern Monachium, który wygrał z Bayerem Leverkusen konkurs „jedenastek” 5:3 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec.

Dogodnych okazji po obu stronach boiska można było policzyć na palcach u jednej dłoni. Dopiero pod koniec pierwszej połowy przed szansą na strzelenie gola stanął Thomas Mueller. Monachijski snajper trafił jednak w dobrze interweniującego Bernda Leno.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra toczyła się w środkowej części boiska. W 60. minucie meczu dał o sobie przypomnieć Robert Lewandowski. Polak wyskoczył najwyżej w polu karnym rywala, uderzył głową i pokonał golkipera gospodarzy. Radość nie trwała długo, albowiem arbiter główny przy strzale Roberta dopatrzył się  faulu i tablica znów pokazywała wynik remisowy.

Na BayArena doszło do wymiany ciosów. Oko w oko z Manuelem Neuerem stanął Karim Bellarabi, w tym pojedynku górą jednak był „Manu”. Chwilę później szansę na trafienie miał Lewandowski, ale Leno znów stanął na wysokości zadania.  W samej końcówce Julian Brandt mając przed sobą pustą bramkę – nie zdobył gola.

Dodatkowe 30. minut nie dało rozstrzygnięcia, choć Mario Goetze w 97. minucie miał piłkę na trzecim metrze, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Sędzia zarządził konkurs jedenastek. W piłkarskiej loterii klasę i doświadczenie pokazała ekipa Pepa Guardioli. Jego podopieczni perfekcyjnie wykorzystywali rzuty karne. Bramki strzelali Mueller, Lewandowski, Xabi Alonso, Goetze i Thiago Alcantara. Ze strony Aptekarzy z pierwszego wapna nie trafił Josip Drmić.

Bayern wygrał serie rzutów karnych i awansował do półfinału DFB-Pokal, gdzie już czeka na nich Borussia Dortmund.